Ga naar de inhoud

Verslavingen en hypnotherapeutische toepassingen

Datum/data

Donderdag 12 maart 2026

Of

Donderdag 28 januari 2027

227,00 incl. 0% btw

Beschrijving

Inhoud

In de verslavingsbegeleiding ligt de nadruk vaak op beheersing en controle van gebruik of gedrag. Wat daarbij uit beeld raakt is dat we in feite in gevecht gaan met delen van iemands innerlijke systeem. Vanuit delenwerk gezien versterken we daarmee precies het innerlijke conflict dat er al is. Hoe harder er geprobeerd wordt te stoppen of te controleren, hoe groter vaak het verzet en hoe sterker de drang naar verlichting.
In deze bijscholing maak je kennis met een andere benadering: compassievol, relationeel en geworteld in delenwerk (Internal Family Systems). In de praktijk blijkt dit een duurzamere basis voor verandering dan werken vanuit wilskracht of beheersing.

Wat leer je tijdens deze bijscholing?

We vertrekken vanuit de DSM-classificatie en de kernelementen van verslaving en werken toe naar een aanvullend model: een beschrijving van verslaving van binnenuit. In dit perspectief staat de binnenwereld centraal: gevoelens, verlangens en de onbewuste drijfveren van verslaving. Niet het symptoom of het gedrag is leidend maar wat zich vanbinnen afspeelt en waarom verslaving ooit betekenis en functie kreeg.

Vanuit IFS-delenwerk benaderen we verslaving als een gevoelservaring, gedragen door delen met een helpende functie. We verkennen hoe verslavingsdelen hun rol krijgen in samenhang met trauma, hechtingsproblemen en het gemis aan werkelijke verbinding in een steeds meer onthechte maatschappij. Daarbij staat niet alleen de cliënt centraal maar ook de innerlijke houding van de therapeut. We staan stil bij de eigen relatie tot verslaving, controle en vermijding en bij wat die onbewust oproept in het contact.

Je krijgt handvatten voor een compassievolle, relationele manier van werken die aansluit bij de innerlijke logica van verslaving. Daarnaast maak je kennis met een praktische werkvorm die helpt het innerlijke gevecht te verzachten en met meer mildheid contact te maken met verslavingsdelen, zowel bij cliënten als in jezelf.

Nuggets (c) Film Bilder
Illustratie (c) Gemma Pauwels

Nuggets (c) Film Bilder

Illustratie (c) Gemma Pauwels

Docent Manja Kamman (zie ook de tab met Extra informatie)

Manja is psychosociaal therapeut en integratief hypnotherapeut met ervaringskennis. Ze werkt met mensen met verslavingen, eetstoornissen en psychotrauma, vanuit haar praktijk in Amsterdam, zowel individueel als in groepen. Daarnaast verzorgt ze trainingen voor professionals en schreef ze het boek Ik weet dat je er bent – een integratieve begeleiding bij verslaving en herstel.

Uitspraken van deelnemers over Manja

“Het is heel fijn om te zien hoe Manja te werk gaat en vanuit delen ook de sessie begeleidt.”

“Ze had voor mij nog wel een extra les mogen geven over verslavingen. Ik hing aan haar lippen, zo mooi geeft ze les.”

“De verdieping over verslavingen is heel waardevol.”

Accreditatie en bijscholingspunten

Deze bijscholing levert 6 punten op.

Informatie over bij- en nascholingen in de nieuwsbrief

Wil je informatie ontvangen over verschillende evenementen, workshops en bij- en nascholingen die wij aanbieden? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief én houd ook zeker onze Social Media pagina’s in de gaten.

Extra informatie

Manja Kamman

Manja is psychosociaal therapeut en integratief hypnotherapeut met ervaringskennis. Ze werkt met mensen met verslavingen, eetstoornissen en psychotrauma, vanuit haar praktijk in Amsterdam, zowel individueel als in groepen. Daarnaast verzorgt ze trainingen voor professionals en schreef ze het boek 'Ik weet dat je er bent – een integratieve begeleiding bij verslaving en herstel.'

Dagen

01

Startdatum

2026-03-12, 2027-01-28

Accreditatie en bijscholingspunten

6 punten

Leestips

Kamman, M. Ik weet dat je er bent – Een integratieve begeleiding bij verslaving en herstel, Amorist (2023). ISBN 9789083317106
https://www.bol.com/nl/nl/p/ik-weet-dat-je-er-bent/9300000147770024/

Verdere praktische informatie

Op deze pagina vind je verdere informatie over accreditatie, leslocatie, tijden en wat inclusief en exclusief is. https://hypnos.nl/algemene-informatie-bij-en-nascholing/